Gavsu’l Azam Seyyid Abdülkadir Geylani’yi Anma Programına teşriflerinizi bekleriz. Herkes davetlidir.

1743503_1029841280365403_7110710778887670741_n

——————

 

• Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ Recep Tayyip Erdoğan’ın Bilgilerine
• Sayın BAŞBAKANIMIZ Ahmet Davutoğlunu Bakanlar Kurulu Kararının Uygulanması Konusunda Hassasiyete
• DEVLETİMİZİN YETKİLİ KURUMLARINI, Hukuksuzluk ve Kanunsuzluk Karşısında Görevlerini Yerine Getirmeye
• CUMHURİYET SAVCILARIMIZI Kanunların Kendilerine Verdiği Yetki Çerçevesinde Gerekli Yasal İşlemleri Başlatmaya
• AK PARTİ YÖNETİCİLERİNİ ve ETİK KURULLARINI Ahlaksızlık ve Hukuksuzluk Karşısında İlkeli ve Sorumlu Davranmaya Çağırıyoruz
• Kamuoyunun Bilgilerine Arzolunur

Bakanlar Kurulu kararı ile T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıflar Meclisi tarafından, İstanbul Fatih İlçesi, Topkapı Mahallesi, Pazar Tekke Sokağında bulunan Ümmi Sinan Vakfı adına kayıtlı, Oruç Baba olarak bilinen, Tekke arsası 2013 yılında Geylani İlim Kültür ve Eğitim Vakfına yeniden ihya inşa ve restore edilmesi kaydıyla, dini ilmi ve eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere 10 yıllığına tahsis edilmiştir. Bu tahsisin akabinde gerekli mevzuat takip edilerek, Fatih Belediyesinin işgali altında bulunan arazi yetkili merciler tarafından zorla tahliye edilmiş 04.06.2014 tarihinde İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından arazi Geylani Vakfına teslim edilmiştir. Bunun akabinde Fatih Belediyesi Başkanı Mustafa DEMİR Türk ve İslam Eserleri Müze Müdürlüğünün başlatmış olduğu tarihi Tekke’nin temel arama çalışmalarını filli müdahaleyle kanunsuzca kaba kuvvetle engellemiş, Arkeologların çalışmalarına müsade etmemiştir. Kanunun ve hukukun kendisi olduğunu söyleyerek Mustafa DEMİR, cebren ve vandallıkla Ümmi Sinan Hazretleri’nin Tekkesini yeniden ihya olmasına müsade etmeyeceğini bildirmiş ve vakıf arazisini tekrar işgal etmiştir.

Bunun akabinde vakfımızca gerekli Kurumlara ve Cumhuriyet Başsavcılığına Fatih Belediyesi Başkanı Mustafa DEMİR ve Fatih Belediyesi çalışanları hakkında suçduyurusunda bulunulmuştur.
Fatih Belediyesi başkanı Mustafa DEMİR beraberinde Belediye ekiplerini 26 Eylül 2014 tarihinde getirerek, vakfın arazisinde bulunan demir kapıları kestirmiş, iş makinalarını Tekke arazisine sokup, güvenlik görevlisinin olduğu kulübeyi yıktırmış, yapılan arkeolojik kazıyı iş makinaları ile doldurtmuştur. Bu husus İstanbul Valiliği Müze Müdürlüğü tarafından tutanakla tespit edilmiş, Müdürlük yetkilileri ve vakıf görevlileri İstanbul emniyet müdürlüğünün gerekli güvenliği sağlamaması sebebi ile çalışmalara ara verip, bölgeden ayrılmışlardır.

Biz ülkemizde hukukun ve kanunun egemen olduğuna, vicdan insaf ve ahlak sahibi yöneticiler tarafından idare edildiğimize inanıyor, güvenimizi ve sükunetimizi muhafaza ediyor ve zerre kadar bir hukuksuzluğa da razı olmayacağımızı ilan ediyoruz.
Bu yaşananlara sessiz kalan ve yahut görmemezlikten gelen Müslümanlardan da Hakkın Divanında da davacı olduğumuzu, zalimin karşısında susarak, zulme razı olanın muhakkak zalimlerden olduğunu kendilerine hatırlatmak isteriz.
1. Tahsis ve izin belgeleri
2. Arazi teslim tutanağı
3. Belediye müdahalesinde tutulan tutanak
4. ve Mustafa DEMİR’in Belediye ekibleriyle Ümmi Sinan Hz. Tekkesini işgal görüntüleri ektedir.

Kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Geylani İlim Kültür ve Eğitim Vakfı

Detaylı Bilgi İçin: www.gikev.org

1Tahsisvak-¦f (904x1280) 2TemelKaziUygunvak-¦ (904x1280) 3Teslimvak-¦f (904x1280) 4enSonPart1vak-¦f (904x1280) 5Tutanakvak-¦f (904x1280)

collage3

Collage4

GEYLANİ VAKFI’NIN REİSİ

SULTANUL EVLİYA, HAZRETİ PEYGAMBERİN (asv) VARİSİ, MEMLEKETİMİZİN EN KIYMETLİ ALİMİ, HOCALARIN HOCASI VE ŞEHYLERİN ŞEYHİ, ARİFLERİN YOL GÖSTERİCİSİ, SADIKLARIN İMAMI

ŞEYH SEYYİD SULTAN MUHAMMED EFENDİ BABA HAZRETLERİ (ksa)

385670_10151708108650217_1152571294_n

قَدْ خَلَتْ مِن قَبْلِكُمْ سُنَنٌ فَسِيرُواْ فِي الأَرْضِ فَانْظُرُواْ كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُكَذَّبِينَ

Muhakkak ki sizden önce birçok olaylar, şeriatler gelip geçmiştir. Yeryüzünde gezin, dolaşın da yalancıların sonunun nasıl olduğunu bir görün. (ÂLİ İMRÂN-137)

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ ثُمَّ كَفَرُواْ ثُمَّ آمَنُواْ ثُمَّ كَفَرُواْ ثُمَّ ازْدَادُواْ كُفْرًا لَّمْ يَكُنِ اللّهُ لِيَغْفِرَ لَهُمْ وَلاَ لِيَهْدِيَهُمسَبِيلاْ

İman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir. (NİSÂ-137)

Allah (cc) iman edenlerin velisidir (Âl-i İmrân 3/68).”

Veliler Hakk’ın koruması ve emânı altındadır. Onların dostluğu Hakk’ın dostluğudur. Onlara düşmanlık ise Hakk’a düşmanlıktır. Kudsi hadiste şöyle buyurulur;

من اكرم وليا فقد اكرمنى ومن اذى وليا فقد اذانى

Kim bir veli kuluma ikramda bulunursa bana ikram etmiş olur ve kim bir veli kulam eziyet etmiş ise bana eziyet etmiş olur.

من أهان لى وليا فقد بارزنى بالمحاربة

Veli kuluma ihânet eden benimle savaşa tutuşmuş olur.[1]

[1] Ebû Nuaym, Hilye 8/318; Ayrıca Bkz. Buhârî, Rikâk h.no. 6021; Taberânî, Mu’cemu’l-Kebîr 7/250.

Velilerin bazı halleri halkın kısa olan izanına sığmaz ve bu sebepten halk onların işlerini ve hallerini noksan görüp ayıp sayarlar. Buna gıybet denir. Allah (cc) şöyle buyurmaktadır;

﴿ وَلَا يَغْتَبْ بَعْضُكُمْ بَعْضًا أَيُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَنْ يَأْكُلَ لَحْمَ أَخِيهِ مَيْتًا فَكَرِهْتُمُوهُ ﴾

Ey müminler bazınız bazınıza gıybet etmesin. Kardeşinin ardınca kötü söz söylemesin. Sizden biriniz kardeşinin ölü etini yemeyi sever mi? Şayet kardeşinizin ölü eti size sunulsa siz bunu elbette kötü görürsünüz (Hucurât 49/12).”

Hakk’ın çocukları hükmünde olan velilere taan ve gıybet edenler ve böylece onların etlerini yiyenlerden Yüce Allah intikam alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulur;

لحوم العلماء مسمومة

Âlimlerin eti zehirlidir.” Velilere gıybet edenler ve böylece onların etlerini yiyenler zehir yemiştir. Hakk Teâlânın azap ve düşmanlığına düçar olmuşlardır.

Die Kommentare sind geschlossen.